Jakie prezenty kupować pociechom?

Okazji, aby wręczyć dziecku prezent jest bardzo dużo. Są to oczywiście jego urodziny, Dzień Dziecka, Mikołajki, Boże Narodzenie czy Zajączek. Jest wiele osób, którym wybór odpowiedniego prezentu nie sprawia wielkiego kłopotu, dla innych jednak może być to spore wyzwanie. Podpowiadamy, co z pewnością będzie prezentem trafionym w dziesiątkę.

Praktyczne prezenty

Oczywiście kiedy prezent wręczony ma zostać naszemu własnemu dziecku wiemy dość dobrze, co lubi bądź czego potrzebuje. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku, gdy obdarowanym dzieckiem ma być dziecko kogoś z rodziny bądź znajomych i nie do końca wiemy, jakie są jego potrzeby i upodobania. Wówczas dobrym pomysłem może być skontaktowanie się z rodzicami dziecka i zapytanie ich wprost, co będzie najlepiej trafionym prezentem. Być może jest coś, czego naprawdę potrzebują i z pewnością przyda się bardziej niż powielona po raz kolejny zabawka.

A może kieszonkowe?

Najmłodsze dzieci raczej bardziej ucieszą się z prezentu, niż pieniędzy, starsze mogą jednak woleć taką właśnie formę prezentu. Być może odkładają pieniądze na wymarzoną rzecz i przybliży ich to do celu. Pieniądze (o ile rodzice pozwalają mu nimi dysponować zgodnie z własną wolą) mogą też dać dziecku poczucie, że są traktowane poważne, godne zaufania. Jest to też dobra lekcja przedsiębiorczości i wstęp do oszczędzania, co z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Prezent – ale jaki?

Jeśli jesteś zdecydowany, że najlepszym wyjściem będzie ofiarowanie dziecku prezentu, który sprawi mu radość – możesz śmiało skorzystać z naszych podpowiedzi. Oczywiście wybór zabawek itp. w dużej mierze uzależniony jest od wielu dziecka. Dla najmłodszych dobrym rozwiązaniem może być zakup jakiejś zabawki interaktywnej, która nie tylko dostarcza maluchowi dobrej zabawy, ale także wspomaga jego rozwój. Do wyboru jest naprawdę dużo tego typu zabawek, najlepiej wybrać model, który pomaga w szlifowaniu dziecięcej pamięci i koncentracji – np. zmusza do zapamiętywania i odtwarzania w konkretnej kolejności dźwięków, kolorów, kształtów itd. Bardzo popularnym wyborem dla dzieci w każdym wieku są klocki. Taki prezent otwiera przed obdarowującym całe mnóstwo możliwości. Na rynku dostępne są klocki dostosowane do każdej grupy wiekowej – dla najmłodszych kolorowe klocki dużych rozmiarów, które uniemożliwiają połknięcie, dla najstarszych skomplikowane konstrukcje lego – statki, drapacze chmur, miejskie scenerie itd. Klocki nie tylko bawią – zwłaszcza, jeśli wybierzemy zestaw związany z dziecięcymi upodobaniami – ale także wspomagają rozwój i motorykę oraz rozwijają kreatywność i wyobraźnię.

Dobrym pomysłem jest także zakup jakichś akcesoriów sportowych, które zachęcą dzieci do aktywności fizycznej – może to być piłka, rakiety do tenisa, skakanka czy rolki. Niesłabnącą popularnością cieszą się także samochody – przez plastikowe modele budowlane idealne do piaskownicy, przez miniaturowe modele popularnych pojazdów, aż po auta zdalnie sterowane – oraz lalki, które spotkać można w coraz to nowych odsłonach.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.