Co najczęściej kupujemy dzieciom?

Dzień Dziecka, Zajączek, Mikołajki, urodziny… Okazji, żeby sprawić dziecku radość i ofiarować mu prezent jest naprawdę sporo. O ile jednak rodzice i inne bliskie dziecku osoby zwykle nie mają problemu z wybraniem odpowiedniego podarunku, dla niektórych może to stanowić spore wyzwanie. Można oczywiście skonsultować zakup z rodzicami dziecka, jeśli jednak nie mamy takiej możliwości – warto dowiedzieć się, na co warto zwrócić uwagę. Poniżej przedstawione zostanie zestawienie rzeczy, które najczęściej i najchętniej kupowane są na prezenty, ponieważ w większości przypadków są strzałem w dziesiątkę.

Prezent dla dziecka – jaki budżet?

Zanim przejdziemy do poszukiwań odpowiedniego przedmiotu warto ustalić kwotę, jaką planujemy na ten cel przeznaczyć. Wszystko zależy oczywiście od okazji, relacji, jaka łączy nas z dzieckiem oraz naszej sytuacji finansowej. Warto pamiętać o tym, że drogie prezenty nie zawsze są najlepsze. Liczy się przede wszystkim to, aby w wybór prezentu włożyć trochę serca. Każde dziecko jest inne, jeśli weźmiemy pod uwagę jego upodobania itp. z pewnością nawet prezent zakupiony rzy niskim nakładzie finansowym może stać się spełnieniem dziecięcych marzeń.

Najpopularniejsze pomysły na prezenty

Zdecydowanie najczęściej wręczanym prezentem są… klocki. Zarówno te od popularnych marek, jak i mniej znane zestawy mogą sprawić dziecku dużą frajdę. Plusem klocków jest to, że dają one mnóstwo możliwości. Można bez problemu znaleźć zestawy dostosowane do odpowiedniej grupy wiekowej, zainteresowań, nawiązujące do popularnych bajek, filmów, komiksów itd. Z klockami budować można pojazdy, drapacze chmur, zwierzęta – możliwość jest więc naprawdę sporo. Mniej popularnym wyborem, który może się jednak okazać świetnym rozwiązaniem, o ile dowiemy się jakie bajki itd. lubi dziecko są puzzle. Oczywiście sprawdzonym prezentem dla chłopców są samodzodziki – tutaj także wybór jest naprawdę duży.

Dla młodszych dzieci dobrym wyjściem mogą być samochody budowlane, ktore świetnie sprawdzą się podczas zabawy w piasku, starszych ucieszyć może np. model zdalnie sterowany. Większość dziewczynek – choć naturalnie są wyjątki – od samochodzików woli lalki.

W tej kategorii od lat królują lalki Barbie, które z roku na rok wprowadzają coraz więcej różnorodności do produkowanych przez siebie modeli. Często wybierane na prezenty są także różnego rodzaju sprzęty sportowe – na przykład piłki do koszykówki, siatkówki czy piłki nożnej, rolki, paletki do tenisa stołowego i tym podobne.

Gdy brakuje pomysłu – pozostaje kieszonkowe

Czasem z braku czasu, słabego kontaktu z dzieckiem i brakiem odpowiednich sugestii ze strony jego rodziców możemy nie wpaść na właściwy pomysł. Wtedy zawsze pozostaje wręczenie dziecku symbolicznej kwoty pieniędzy, którą będzie mogło wydać na to, o czym samo marzy. Choć wydaje się to być pójściem „na łatwiznę”, tak naprawdę dziecko z pewnością ucieszy się z możliwości samodzielnego wybrania swojej nowej zabawki, ubrań czy gadżetów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.