Akcesoria dla dzieci i niemowląt

Aby zapewnić swojemu dziecku odpowiednie warunki rozwoju konieczne jest między innymi zaopatrzenie się w odpowiednie akcesoria dostosowane do wieku i możliwości malca. Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo produktów, nie zawsze więc wiadomo, które z nich wybrać, aby były naprawdę pomocne.

Akcesoria dla niemowląt

Oczekując na przyjście na świat naszego dziecka zastanawiamy się nad tym, co kupić, aby poradzić sobie w każdej sytuacji. Zwykle okazuje się, że kupujemy mnóstwo rzeczy, które ostatecznie okazują się zupełnie niepotrzebne, zapominamy natomiast o rzeczach naprawdę przydatnych. W co koniecznie powinniśmy się zaopatrzyć? Po pierwsze odpowiednio przystosuj przestrzeń w pokoju dziecka lub kącie dla niego przeznaczonym. Potrzebne będzie łóżeczko – najlepiej tradycyjny model ze szczebelkami i regulacją wysokości oraz materacyk, pościel i prześcieradło, poza tym kocyk i rożek do otulania; przewijak – najlepiej taki, gdzie umieścić można niezbędne rzeczy (pieluchy, chustki nawilżane, krem na odparzenia itd.) oraz wózek – najbardziej praktyczny jest model 2 lub 3w1 (czyli gondola, spacerówka, ewentualnie nosidło).

Te trzy rzeczy to podstawa, warto pomyśleć także o wygodzie mamy podczas karmienia i kupić wygodny fotel oraz poduszkę do karmienia. Z mniejszych akcesoriów dla niemowlaka konieczna będzie butelka na mleko (nie tylko modyfikowane, można wykorzystać ją także do karmienia mlekiem matki, kiedy tej nie ma w domu itp.) i smoczki do butelki, smoczki dla dziecka, śliniaki i podgrzewacz do jedzenia. Ważne są także artykuły pielęgnacyjne – wanienka, termometr kąpielowy, ręczniki, płyn do kąpieli, a także wspirator do noska, zaokrąglone nożyczki do paznokci albo cążki dla dzieci, szczotkę z miękkim włosiem, płatki kosmetyczne i patyczki kosmetyczne, podkłady do przewijania oraz specjalny proszek i płyn do prania dziecięcych ubranek, kocyków itd. oraz specjalny płyn do mycia butelek i innych akcesoriów.

Należy pamiętać także o skompletowaniu wyprawki ubrań – odpowiedniej ilości śpioszków, doby, pajacyków, kaftaników, cieplejszych bluz bądź sweterków, czapek itd. Oczywiście każde dziecko ucieszy się także z przytulanki, która będzie towarzyszyć im podczas snu – można zdecydować się na tak zwanego misia-szumisia, który emituje biały szum pomagający dziecku zasnąć.

Akcesoria dla starszych dzieci

Na dalszym etapie życia dziecka warto zadbać o jego rozwój. Oczywiście dziecko najlepiej uczy się przez zabawę, więc dobrym pomysłem jest zakup zabawek edukacyjnych, na przykład nowoczesnych, interaktywnych zabawek, które pomagają ćwiczyć pamięć i koncentrację. Gdy dziecko jest już gotowe do nauki samodzielnego jedzenia przyda się fotelik do karmienia, kubek-niekapek, dziecięca zastawa stołowa itp. Gdy dziecko jest w wieku przedszkolnym można pomyśleć o pierwszym biurku albo stoliku, przy którym dziecko będzie mogło między innymi rysować i wykonywac inne prace plastycze. Warto zadbać także o aktywność fizyczną, dlatego dobrym pomysłem będzie rowerek, piłki, skakanka itd.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.