Jak wybrać łóżeczko dla dziecka?

Młodzi rodzice, oczekujący na przyjście na świat swojego potomka mają zwykle listę zakupów, bez których nie będą mogli się obejść. Jednym z najważniejszych jest bez wątpienia dziecięce łóżeczko. Jeśli stoisz właśnie przed wyzwaniem, jakim jest zakup odpowiedniego modelu poniższy tekst jest właśnie dla Ciebie.

Wybieramy łóżeczko dla malucha

Choć wydawać by się mogło, że przy tak ogromnym wyborze, jaki oferują sklepy wybór odpowiedniego łóżeczka dla niemowlaka nie będzie stanowił zbyt wielkiego wyzwania. W rzeczywistości jest jednak odwrotnie. Im więcej modeli, funkcji, innowacyjnych rozwiązań a także kolorów i zdobień, tym trudniej podjąć właściwą decyzję. Poniżej przedstawione zostaną więc najważniejsze czynniki, które wziąć trzeba pod uwagę przed sfinalizowaniem zakupu, a także opisane zostaną podstawowe modele łóżeczek, jakie dostępne są na rynku.

Modele łóżeczek dziecięcych

Choć spotkać można oczywiście modele w innych rozmiarach, standardowo dziecięce łóżeczka mają jeden z dwóch wymiarów – 120x60cm lub 140x70cm. W większości przypadków są to drewniane łóżeczka ze szczebelkami. Szczebelki zapewniają bezpieczeństwo najmłodszym dzieciom, a wiele modeli pozwala na zdementowanie kilku z nich, tak aby starsze dzieci mogły swobodnie wchodzić i wychodzić. Łóżeczka ze szczebelkami swoją popularnością cieszą się od wielu lat i nic nie zapowiada, aby miało się to zmienić – jest to model bezpieczny i wygodny, zarówno dla rodziców, jak i malucha.

Czym kierować się dokonując zakupu?

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem łóżeczka. Oczywiście kwestie wizualne i estetyczne są sprawą indywidualną i powinny być dobrane typowo pod gusta rodziców, wystój pokoju itp. Inne kwestie są jednak bardziej uniwersalne.
Regulowanie poziomu łóżeczka
Najlepiej jest zdecydować się na taki model łóżeczka, który pozwala na regulowanie jego poziomu. Noworodki spać mogą wówczas na wyższym poziomie, co pozwoli rodzicom na szybszy i wygodniejszy dostęp do swojego malucha. Starsze niemowlaki są znacznie bardziej ruchliwe i przy takim ustawieniu mogą wypaść z łóżeczka, dlatego poziom można obniżyć, zapewniając im pełnię bezpieczeństwa.
Jakość materiałów
Oczywiście im lepszej jakości są materiały, które wykorzystane zostały do wykonania łóżeczka, tym będzie ono droższe, warto jednak mieć na uwadze, że w dłuższej perspektywie zakup ten będzie z pewnością opłacalny. Takie łóżeczka, najlepiej drewniane, służyć będą przez długie lata i będą bezpieczne dla dziecka. Ponieważ dzieci lubią gryźć szczebelki najlepiej wybrać model niepomalowany, jeśli jednak jest inaczej – koniecznie trzeba upewnić się, że farba posiada atest i jest bezpieczna.
Odpowiedni materac
Sam stelaż to jedno, bardzo ważne jest także dobranie odpowiedniego materaca. Obecnie najpopularniejsze są materace z pianki HR oraz materace lateksowe o właściwościach ortopedycznych.
Dodatkowe funkcje
Różne łóżeczka oferują różne dodatkowe opcje, warto więc zapoznać się z nimi i wybrać coś, co być może idealnie odpowiadać będzie na wasze potrzeby.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.